At yalanı Seveyim İnananı…

YEMİNLİ YALANCI TANIK HÜSNİYE GÜMÜŞ

     Şuan anlatacağım bu olayda adı geçen kişiler, benim Kayra kitabevinde çalıştığım gerçeğini ve ayda 1 kez ya da 2 ayda bir kez Malatya iline geliş gidişlerimi kullanarak düzmece olarak kurdukları sözde örgüt için çalıştığım iddiasını ortaya atmışlardır. Amaçları, yazmış oldukları bu ihanet senaryosunu ifade adı altında okuyan gizli tanıklarını desteklemek, ola ki falso verirse de o falsoları düzeltmek adına farklı atraksiyonlarda ve farklı projeksiyonlarda bulunmaktır. Bu kişilerin tek amacı doğruları saptırmak ve sayın mahkemeyi yanıltmaktır.

Geçmiş yargılama döneminde mülga 3.ACM başkanlığından bazı taleplerde bulunmuştum. Bu taleplerimden biriside Kayra kitapevinin Malatya şubesinde sekreterlik yapmış olan Hüsniye Gümüş isimli kişinin tanık olarak dinlenilmesiydi. Talebim kabul edildi ve ismi geçen kişinin ifadesi alındı. Ancak bu kişi yani Hüsniye Gümüş anlattıklarıyla daha doğrusu gizledikleriyle bu kalleşçe hazırlanan tezgâhın bir parçası olmuş ya da olduğunu ortaya koymuştur. 3 sayfalık ifadesi yalanlarla doludur. Biz bu yalanlardan önce gerçeklere göz atalım; Hüsniye Gümüş, Martin De Lange ile Mersin ilinde bir düğün merasimi sırasında tanışmıştır. Bu düğünün sahipleri, ek iddianame klasörlerinde ve müfteri gizli tanık İlker çınarın ifadelerinde de adı geçen M. Mızrak ve ailesidir.

Düğün, M. Mızrak’ın büyük kızı N. Mızrak ile A. Şahin’in düğünüdür. N. Mızrak, Malatyalı olan ve misyonerlik yapan A. Şahin ile evlenmiştir. A. Şahin son olarak Nevşehir Avanos bölgesinde Alman vatandaşı olan bazı şahıslarla birlikte misyonerlik faaliyetlerine devam ediyordu.

Burada ki önemli soru; A. Şahin kimdir sorusudur. Bu sorunun cevabını en iyi bilen ve bunu mahkemeden saklayan kişiler Hüsniye Gümüş ve Hüseyin Yelki’dir. Hüsniye Gümüş’ün, A. Şahin isimli şahsın teyzesi olduğu iddia edilmektedir. Bu iddiayı Sanık Hüseyin Yelki dile getirmiştir.

Anlaşıldığı üzere, A. Şahin, teyzesi olan Hüsniye Gümüş’ü Martin De Lange ile tanıştırmıştır. Martin De Lange Malatya şubesinde sekreter ihtiyacı olduğu için Hüsniye Gümüş’ü sekreter olarak işe almıştır. Yani Hüsniye Gümüş’ün anlatımlarının aksine Kayra kitapevinde çalışması konusunda referans olan birisi vardır ve bu kişi yeğeni olan A. Şahin’dir.

Diğer taraftan Hüsniye Gümüş’ün kendisi Hıristiyanlığa geçmiş olan birisidir. Kayra Kitapevinin merkezinin mersin ilinde olduğunu, Malatya ve Samsun illerinde şubelerinin olduğunu çok iyi bilmektedir. Patronumun evine hiç gitmedim, adresini bilmem diyerek haftanın bir günü akşam iş çıkışı patronunun evine gittiğinden bahsetmemiştir. Bu bilgiyi neden saklama gereği duymuştur. Neden patronunun evine gittiği ve yalan söylediği merak edilirse kendisine sorulabilir. Öte yandan Hüseyin Yelki’nin de bu konuda söyleyecek çok şeyi olduğundan da eminim.

Hüsniye Gümüş, Hıristiyan olduğu için Pazar ayini ve diğer toplantılara katılmak maksadıyla Malatya’da ki her misyonerin evine gittiğini de saklama gereği duymuştur. Tüm adresleri ve kişileri çok iyi bilen Hüsniye Gümüş, Necati Aydın, Tilman Geske ve Uğur Yükseli’de çok yakından tanımaktaydı. Bu yakın ilişkiyi en iyi Suzanna Geske bilir.

Tüm gerçekler ışığında anlaşılmaktadır ki bu şahıslar mahkemeyi yanıltmaya, gerçekleri örtbas etmeye çalışmaktadırlar. Amaçları, davanın seyrini cinayetten ziyade arzu edilen yönlere gitmesini sağlamaktır. Şimdi bir soru sormak lazım; bu insanlar neden bu kadar çırpınıyor ve ısıtıp ısıtıp örgüt türküsü söylüyorlar. Saklamak, gizlemek ve karanlıkta kalmasını istedikleri korkunç bir gerçek mi var?

Tanık olarak ifade veren Hüsniye Gümüş, şöyle söylüyor; (S.2) Bu nedenle Tilman’ı Kayra isimli işyerine geldiğinden dolayı tanırım. Ayrıca diğer maktullerden Necati Aydın’da çalıştığım işyerine ziyaret amaçlı geliyordu. Bu şahıslar patronla görüşüyordu. Fakat ben ne görüştüklerini duymadım ve bilemiyorum. Çünkü onların odaları ayrıydı.

Yani bu 2 maktulü ve Uğur Yükseli simaen tanır. Şahıslar hakkında başkaca bilgisi yoktur.

ANCAK… 1.iddianame ek klasörleri 14 nolu klasör bambaşka bir hikâye anlatıyor.
Visionary marka laptoptan çıkan e-mail adresleri listesi 25. Sayfa : husniye_gumus@mynet.com adresi kayıtlı. Sima en tanıdığı Tilman Geske ve Necati Aydın’ın laptopunda mail adresi neden kayıtlı? Hüsniye Gümüş hanıma sormak istiyorum; Mahkemeden gizlediğiniz başkaca bilgiler var mıdır? Malatya Kilisesi-Zirve Yayınevi ve Kayra Kitapevi üçgeni hakkında. Daha doğru Malatya’da kurulan Şeytan üçgeni hakkında

Devam edelim,

1.İddianame 14 nolu ek klasör ( visionary marka laptop kayıtları)

Sayfa 2: sol sütun alttan 2.satır: husniye_gumus@mynet.com

Sayfa 24: sağ sütün: hgumus@hotmail.com

Sayfa 25: husniye_gumus@mynet.com

Sayfa 8: sol sütun: a……s…_in@yahoo.com, a…s…._us@yahoo.com

Sayfa 37: sağ sütun: n….s….._us@yahoo.com

Adresleri bulunmaktadır.

Hiç tanımadığın ancak simaen gördüğün bir insanın hem de yabancı uyruklu bir şahsın laptopunda sana ait 4 farklı e-mail adresi ne arıyor acaba?

 

1.İddianame 15 nolu ek klasör ( visionary marka laptop kayıtları)

Sayfa 90: sol sütun: hgu…80@hotmail.com

1.iddianame 13 nolu klasör

Sayfa 34: H.Akın, Martin De Lange, V. Özel ve Hüseyin Yelki

Sayfa 63: A. Şahin, Hüseyin Yelki

Sayfa 65: Martin De Lange, Tilman Geske, A. Şahin

Sayfa 68: Martin De Lange, Petro De Lange

Sayfa 86: A. Şahin, Tilman Geske, Ronald Logan ve Y. Çakar

 

1.iddianame 9 nolu klasör

Sayfa 204, 206, 207, 208, 210, 212, 213, 214, 215, 216 ve 218 toplam 40 farklı fotoğraf bulunmaktadır.


Gerek iddianame, gerek müfteri tanık İlker Çınar’ın ifadelerinde ve savcılık mütalaasında yer alan iddialara göre “Levent Ercan Gelegen ise Mersin ilinde bulunan Kayra kitapevinde çalışmakta iken, Martin De Lange’nin Kayra kitapevini Malatya iline taşıması üzerine bu kişi ile birlikte Malatya iline gelmiştir” bilgisi yer almasına rağmen 1.iddianame ek klasörlerinde yer alan fotoğraflar ve belgelerde yer alan isimleri arasında Levent Ercan Gelegen’in ne ismi ne de cismi bulunmaktadır.

İddialarını ispatlamaktan aciz müfteriler topluluğunun maksatları bellidir. Artık deşifre olmuşlardır.

Ses yoktur, görüntü yoktur ama Levent yayındadır. İsmimi bu cinayetlerle birlikte anan, anılmasını isteyen ve bunun için yoğun mesai harcayan bu karanlık güç bu salonlarda yargılanmadan gerçeğin tüm yönleriyle açığa çıkması imkânsızdır.

Bir Cevap Yazın