FETÖ’nün Zirve’deki Hakim ve Savcıları tutuklandı

Malatya Zirve Yayınevi Davasına bakan eski Özel Yetkili Mahkemenin Hakim ve Savcıları tek tek tutuklanıyor.

Eski misyoner İlker Çınar’ın ifadeleri üzerine başlatılan ek soruşturma ile 8 Asker ve 2 sivil, TUSHAD isimli askeri yapılanmanın üyesi oldukları ve işlenen cinayeti planladıkları gerekçesiyle gözaltına alınmış ve “Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve seçilmiş Hükümeti yıkmaya teşebbüs” suçlamasıyla 21 Mart 2011 tarihinde tutuklanmışlardı.

Devam eden soruşturma sürecinde Özel Yetkili Savcı İsmail Aksoy (Fetö- Tutuklandı) tarafından gizli tanık İlker Çınar’ın ifadeleri dayanak yapılarak hazırlanan ek iddianame ile 10 sanık hakkında üçer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ve değişen cezalar istenmişti.

Özel Yetkili Mahkemelerinin kapatılması hakkındaki kanun dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün masasında imzalanmak üzere beklerken alelacele harekete geçen duruşma Savcısı Zafer Hazar 24 Şubat 2014 tarihinde verdiği mütalaa ile tüm sanıklar hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ve değişen cezaların verilmesi talep etti.

Devam eden yargılama sonucunda davaya bakan Malatya 1. ACM heyetinin 28 Eylül 2016 tarihinde açıklayacağı karar beklenirken, Fetullahçı Terör Örgütünün 15 Temmuz gecesi yaptığı darbe girişimi sonrası HSYK 2. Dairesi’nin FETÖ üyesi hakim ve savcılar hakkındaki müfettiş raporu doğrultusunda davaya bakan eski Özel Yetkili Mahkeme heyeti ve bazı savcıların önce açığa alındığı, daha sonra Fetullahçı Terör Örgütüne mensup oldukları gerekçesiyle tutuklandıkları anlaşıldı.
Görevden alınan ve tutuklanan Malatya mülga Özel Yetkili Hakim ve Savcıları şu şekilde;

Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı İsmail Aksoy, (Malatya Özel yetkili Savcı görevinde bulundu- Zirve Yayınevi Davasının 2. ek iddianamesini hazırladı)
Mersin Hakimi Bülent Coşkun (Malatya Ağır Ceza Mahkemesi Üyeliği görevinde bulundu – Zirve Yayınevi Davasının mahkeme heyetinde kıdemli üye )
Konya Hakimi Hayrettin Kısa, (Malatya Özel Yetkili Mahkeme Başkanlığı görevinde bulundu – Zirve Yayınevi Davasının mahkeme başkanı )
Küçükçekmece Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan (Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı görevinde bulundu – Zirve Yayınevi Davasının soruşturma savcısı)

Zirve Kumpasında aktif rol oynayan ve masum insanları yıllarca cezaevinde tutan ve bugün Fetullahçı Terör Örgütü mensubu oldukları iddiasıyla tutuklanan dönemin kudretli Hakim ve Savcıları;

Hakimler Hayrettin Kısa, Bülent Coşkun, Osman Kandemir

Savcılar İsmail Aksoy ve Şeref Gürkan…

“Fetullahçı Terör Örgütüyle işbirliği yapan tüm isimlerin en kısa zamanda tutuklanması temennisiyle…”


Tertip iddianame ve mütalaalarla 4 yılı aşkın süre cezaevinde tutulan İlahiyatçı Ruhi Abat’ın 15 Temmuz Fetullahçı Darbe Girişimi ile ilgili yaptığı açıklama;

FETÖ lideri Türk Milleti’ne ahmak diyor efendisi Graham Fuller’da parya (ayak takımı) diyerek hakaret ediyor. Hakaret etmekle de kalmayıp aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da tehdit ediyor.
Eklektik, Mesiyanik ve soysuz bir Müslümanlık türeterek Fethullah’ın zihnine sübliminal mesaj gibi çakan Graham Fuller ve arkasındaki teopolitik gücün, Gülen’in Müslümanlık türünü övmesi aslında kendilerini övmesi anlamına gelmektedir.

Fuller’ın FETÖ’yü savunma mecburiyetinde hissetmesinin sebebi de dünyada bu soysuz Müslümanlık türünü model yapmak amacından dolayıdır. Onun için FETÖ’ye vurunca ses Fuller’dan geldi. Ayrıca Fuller daha önceki röportajlarından birisinde “Milli Görüş ve Gülen Hareketi arasındaki bu çatışmadan önemli bir sentez doğacak” demişti. Bunlar unutulmamalıdır.

Graham Fuller’ı bilmeyenlerin sadece bu son röportajı ile onu değerlendirmeye kalkmaları sadece kendilerini komik duruma düşürüyor. “Kuşatılanlar”, “Demokrasi Tuzağı”, “Türkiye’nin Yeni Jeopolitik Konumu”, “Siyasal İslam’ın Geleceği”,” Türkiye’nin Kürt Meselesi”, “Yeni Türkiye Cumhuriyeti” ve “İslamsız Dünya” isimli kitaplarını bilmeyenlerin Fuller değerlendirmesi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak demektir, itibar edilemez.

Fuller’in aynı yazı içerisinde Sayın Cumhurbaşkanından söz ederken Stalin ile özdeşleştirmesi de tesadüfi değildir. Çünkü FETÖ’nün polisleri özellikle Balyoz, Kafes, Casusluk ve Zirve Dosyalarını oluştururken Stalin’in İstihbarat şefi Nikolay Skoblin’in yönteminin aynısını uyguladılar ve Sayın Erdoğan’ı adeta Stalin gibi göstermek için her türlü alt yapıyı oluşturmaya çalışmışlardı. Zaten ABD’de eğitim alıp geldiklerini de, bahse konu operasyonlar sürecinde ABD Büyük elçiliğini an be an brife etmeleri ile ispatlamışlardı.

Şimdi FETÖ aracılığı ile sahada top sektiren Fuller, FETÖ’nün kendisine verdiği güdümlü pas ile GOL atmaya çalışmaktadır. Nitekim ilgili makalenin tamamı okunduğunda Türkiye’de kullanıma sunulan bir çok Erdoğan karşıtı propagandanın (Erdoğan’ı Saddamlaştırma, Kaddafileştirme) kaynaklarının tespiti açısından fevkalade önem taşımaktadır. Bu nedenle konu önemle üzerinde durmayı hak eden bir konudur.

 

Orhan Kemal Cengiz - Graham Fuller

Açıklamada ismi geçen CIA Direktörü Graham Fuller ve Zirve Davası müdahil avukatı Orhan Kemal Cengiz

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın