Özel Ekip Her Yerde

YURT ATAYÜN, HAYATİ BAŞDAĞ* VE TUFAN ERGÜDER…
 * Hayati Başdağ’ın yediği haram lokmaları BURADAN okuyabilirsiniz.
BU POLİSLER HER YERDE…
Malatya’da 3 Hıristiyan misyonerin katledildiği Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan istenen “FETO/PDY Örgütü’ ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı bilgi notu ile yurtdışına kaçan eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün Zirve Yayınevi davasında soruşturma yaptığı jandarma mensuplarına ilişkin dosyalarına bakmak için sürekli İstanbul’dan Malatya Adliyesi’ne gönderilen Emniyet mensuplarının listesi de dava dosyasına eklendi.

Alınan bilgiye göre; halen Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden Zirve Yayınevi davasının son duruşmasında, mahkemenin almış olduğu ara karar gereğince Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından istenen “FETO/PDY Örgütü’ ile ilgili bilgi notu gönderildi ve dosyaya eklendi. Söz konusu Emniyet Genel Müdürlüğü’nce hazırlandığı belirtilen bilgi notunda “FETO/PDY Örgütü’ hakkında detaylı bilgi ve değerlendirmeler yer alıyor.
İSTANBUL’DAN DOSYAYA BAKMAYA GELMİŞLER
Zirve Yayınevi Davası dosyasındaki ‘terör örgütü’  suçlamasını kapsayan ikinci iddianamenin hazırlanması öncesinde, soruşturmayı İstanbul’da başlatan ve Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile jandarma görevlileri hakkında işlem yapan eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriye Öz’ün, dosyayı Malatya Adliyesi’ne gönderdikten sonra, dosyayla ilgilenmeleri için İstanbul Emniyeti TEM Şubesinde görevli polis memurlarının dönem içinde Malatya’ya gelmesi ile ilgili tüm bilgi ve belgelerde dosyaya eklendi. Söz konusu Malatya Adliyesine gelen İstanbul TEM Şubesinde görevli polislerin büyük çoğunluğunun PDY ile ilgili soruşturma sonrasında görevden alınan ve haklarında soruşturma açılan isimler olduğu tespit edildi.
TUSHAD ÖRGÜTÜ ANKARA’DAKİ DOSYADA BULUNAMADI
Zekeriya Öz’ün başlatmış olduğu soruşturması dosyada var olduğu iddia edilen ve Zirve’nin ikinci iddianamesinin de önemli bir bölümünü kapsayan TUSHAD adlı örgütün Zirve cinayetleri ile birlikte Türkiye’deki tüm önemli olayları gerçekleştirildiği ileri sürülürken, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla Zirve Yayınevi cinayetleri davasının gizli tanığı ve sanığı İlker Çınar’ın itirafları üzerine Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada TUSHAD adlı örgütün var olmadığı gerekçeli kararda belirtilmiş ve Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında beraat kararı verilmişti.
Zirve Yayınevi cinayetleri davasının 110. duruşması  1 Mart 2016 salı günü yapılacak.
yurt-atayün tufan-ergüder hayati-başdağ

Bir Cevap Yazın