Zirve Davasında Sümenaltı Edilen Tapeler

18 Nisan 2007 tarihinde Malatya ilinde öldürülen üç (3) misyonerin katil zanlılarının yargılandığı dava dokuzuncu yılına girdi.

Birdenbire peydah olan gizli tanıklar, ifade değiştiren sanıklar, sümen altı edilen tanık ifadeleri, bir koyundan üç post çıkartan savcılar derken davanın assolisti gizli tanık İlker Çınar, 2010 yılından bu yana verdiği tüm ifadelerin gerçek dışı olduğunu, kendisini bu işe FETÖ’cü savcı (Zekeriya Öz) ve polislerin (Yurt Atayün) zorladığını söyledi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken 23 Aralık 2012 tarihli bir dinleme kaydına ait dökümler (TAPE) ortaya çıktı.
Özel Yetkili Savcı ve Hakimler tarafından saklanan ve yargılama esnasında hiçbir işlem yapılmayan bu tapeler akıllara yeni soru işaretleri getirdi; gizli tanık İlker Çınar bu defa da gerçek hikayeyi eksik anlatıyor ya da bir takım suçluları korumaya çalışıyor. Bakalım zaman ne gösterecek…

ZIRVA’NIN Zirve yaptığı bu davada gelecek duruşma 31 Mayıs 2016 tarihinde Malatya Adliyesinde görülecek.

Tapelerde yer alan bazı hususlar;
“….diyorum ki şu an Hristiyanlar Fetullahla anlaşmalı, Fetullah taa doksanlı yıllarda papaya papayı yalayan papanın önünde diz çöken bir adam. Bu işte ılımlı islam yok hoşgörü yok dinlerarası diyalog bu Fetullahla Hristiyanların oyunu onun çıkarttığı bir program e bu kapsamda bunlar yapıldı ………………………………………………… al işte birbirlerini kendi kendilerini öldürttüler ondan sonra işte bizi öldürüyorlar…………”
“İşte bu işin içinde hristiyanlar var Fetullahçılar var birlik olmuşlar kendi kendilerine istedikleri kişi öldürmüşler kendi içlerinden üç garibanı kurban etmişler biraz daha hak kazanabilir miyiz ama bir yerden sonra çıkp işte biz demeye çekiniyorsun dersen sana yeni sorular çıkacak”

işte o tapeler…

tape-1 tape-2

 

Bir Cevap Yazın